web design : web design kodulehe loomine: kodulehe loomine
       
ESTA UKSED/ANIGARA OÜ
Sõpruse pst. 225, Tallinn
Tel: 6340035 Fax: 6340038
Reg.nr.11311536  
KMKR. EE101107954


Metalluksed.eeKasulik teadaFeng Shui- Tere, armas kodu

2009.06.11
Feng Shui- Tere, armas kodu

"Tere,” ütlen rõõmsalt ja astun sisse võõrasse maailma. Peatun hetkeks, et aduda selle kodu tunnet ja meeleolu – kas olen siia oodatud või …
Tavaliselt tajud juba välisukselt kui avatud ja vastuvõtlik see kodu on. Missugune on tema soojus, kiirus, heledus? Et asja veel segasemaks ajada, kutsun perenaise endaga koos ukselävele. Seejärel palun tal ette kujutada, et siseneb talle täiesti tundmatusse kodusse — mis talle kõigepealt silma hakkab?
Esimesest ehmatusest on üle saadud ja tuleb arglik kommentaare: „noh, see kapp on mind kogu aeg häirinud” või hoopis „see punane tool tundub siit vaadatuna eriti uhke, ma ütleks, et isegi vallatuna”. Niisiis me tuvastasime selle, mis meile ruumi sisenedes kõigepealt silma hakkas ja mida me ruumi sisenemisel tajusime — seda tunneb ka sinu kodusse sisenev chi energia. Kas energia pääseb hästi liikuma või takerdub kappidesse, riietesse, asjadesse? Võib olla on energia liikumine teie kodus liiga kiire ja jookseb lähimast aknast välja? Küsimusi kui palju.

Ühesõnaga alustame algusest ja ütleme oma kodule kõigepealt TERE.
Feng Shui ehk harmoonia õpetuse eesmärk on õppida tundma oma kodu, suhtestuda temaga. Kas te ütlete oma kodule pärast pikka eemalviibimist „tere”? Kas te viskate närtsinud lilled ära? Kas te puhastate peegli, mida ilustavad väikesed tuttavad näpujäljed? Koristamine ei ole pelgalt hügieenilisest vajadusest lähtuv tegevus, vaid meditatiivne suhtlemine oma koduga, mille käigus liigutatakse aktiivselt ruumi energiat. Meestele on arusaamatu, miks naised alatihti tõstavad mööblit ruumis ümber. Kuid pärast möbleerimist saavutame ruumis uue energia taseme, uue võimaluse, uue alguse, kust edasi minna.
Naine, kellele loodus on kaasa andnud hea intuitsiooni, teeb paljusid otsuseid oma kodus vaistlikult, kuna talle tundub, et nii on parem. Feng Shui meistri anne on meis kõigis olemas, see tuleb vaid üles leida ja ellu äratada. Tore on märgata kodusid, kus perenaise hing ja vaim on kokku saanud. Küsides, miks just see värv või miks just see detail – ei osatagi kohe vastata – lihtsalt tundus, et nii on õige.
Feng Shui rakendamine toimub aastaid, aastakümneid ja selle tulemusi ei ole võimalik mõõta kohe, hetkega. Tegemist on mitmeastmelise tunnetusliku tegevusega, mille läbi kasvab nii kodu perenaine kui ka selle kodu liikmed ise.

Feng-Shuile eelneb vigade parandus
Arvatavasti mitte keegi ei hakka kappi enne üle värvima, kui pind pole vanast värvist puhastatud ja uueks värvikihiks korralikult ette valmistatud. Seega ei ole mõtet kodus Feng Shuid rakendada, ega head tulemust oodata, kui kodu positiivset chi energiat segavad negatiivsed mõjurid on leidmata ja parandamata.
Enne kodu ümberkujundamist või veel parem enne tubade planeerimist tasub kontrollida, kas ruumi mõjutavad inimese elukvaliteeti häirivaid veesooned, maalõhed või hoopis magnetvälja tugevuse või radioaktiivsusega seonduvad kõrvalekalded. Paljusid negatiivseid näitajaid on just ehitus- ja remonditööde käigus hea parandada.
Kui kooliealised lapsed õpivad vaheldumisi ühe laua taga, siis tasub arvata, et ühe laud asub negatiivses piirkonnas. Kui abielupaar pole aastaid magada saanud, siis on alust arvata, et neid mõlemaid häirib mingi füüsikaline kõrvalmõju. Eriti tundlikud on lapsed ja neid tasub kindlasti usaldada. Lasteaia kasvataja kurtis, et magamisruumi ühes osas toimub midagi imelikku, sest läbi aastate pole lapsed tahtnud seal magada. Kontrollimisel selgus, et voodil pole häda midagi, kuid voodi alt jooksis läbi veesoon.
Läbi aegade on minu noorim klient olnud kahe aastane preili, kes valis voodikoha oma toas ise. Ema loal võis ta mõnda aega koos oma voodiga mööda ruumi „ringi sõita”. Õnneks ei kulunud väga kaua aega, sest pärast mõnenädalast rännet oli parim voodikoht leitud ja nii juba mitmeks aastaks.
Tavaliselt tajuvad inimesed ise, et midagi on selle voodiga või selle ruumiga lahti. Uskuge siis oma sisetunnet ja proovige voodi asukohta vahetada. Kui ise hakkama ei saa, siis tasub küll mõni õppinud spetsialist – geobioloog appi kutsuda.

Mäng energiatega
Feng Shui see on tasakaalu ja harmoonia loomise õpetus. Ka kodu kujundamise käigus on meie soov, et kodu oleks tasakaalus ja vastaks meie iseloomule ning vajadustele. Igal ruumil meie kodus on oma mõte ja igal ruumil meie kodus on oma iseloom.
Eestlane pöörab kodu sissepääsule, täpsemalt esikule liiga vähe tähelepanu. Kuid esik on esmamulje tekitaja ja energia esmane suunaja. Kui kodu ukselt vaatab vastu peegel ja ma näen seal ennast – tuttavat nägu, siis pööran parem ringi ja lahkun siit. Kui esikusse sisenemine on kitsas, pime ja umbne, siis sellisest vastuvõtust järeldan, et siia mind ei oodata ja keeran tuldud teed tagasi. Kui aga uksest sisenedes märkan vapustavat vaadet õue, ei paku mulle see kodu huvi ja ma lähen parem uudistama, mis väljas toimub. Esik peab olema hästi valgustatud ja rahulik, et energiat mitte ära ehmatada. Liigsed asjad – arved, triigitud pluusid jne panna silme eest ära. Kuid hea valgus, huvitavad detailid, mõned riiulid ja koht, kuhu ma üleriided korraks riputada saan – annab mõista, et olen siia oodatud. Seda teab ka energia ja ta võtab küllakutse vastu. Tark perenaine hakkab juba varakult energiat meelitama. Ta paneb välisukse ette aiavaasi või mõne kivi või riputab majanurka tuulekella või hoopis kellukese. Nii märkab energia iga ilmaga, et siin on midagi põnevat ja otsustab seda kodu külastada.
Elutuba see on meie pere esindusruum, kus saab terve pere kokku ja siin tekib pere ühisenergia. Elutuppa kutsutakse külalisi ja näidatakse uhkusega oma „vara” – milles on ühinenud meie jõukus ja ideed. Elutuba on Yang ruum, kus on soositud avarus, valgus ja esinduslikkus. Ka kaasaegset sisekujundust iseloomustab suurus, avarus ning valgusküllasus. Seevastu magamistuba on see „saladuste aed”, kus võõrastel asja pole. Seda tuba esindab Yin element – intiimsus, sissepoole pööratus, erootika ja soojus. Lastetubade kujundamine ja energeetiline äratamine on kõige keerulisem, sest siia peab mahtuma nii Yang – mängu (õppimise) koht kui ja Yin (magamise) koht. Lapse toa energeetiliseks äratamiseks on vaja teada kolme põhiseadust. Esiteks lapse magamisekoht peab olema kaitstud, turvaline. Teiseks sisenemine ruumi olgu vaba ja kutsuv ning kolmandaks lapse tuba peab olema omaniku nägu. Kui neid kolme reeglit järgida, siis tunneb laps ennast oma toas hästi.

Mandariinipardid ja rahal istuv kärnkonn
Paratamatult on peetud Feng Shuid eelkõige mänguks detailidega, kaunistustega. Siinkohal tuleb mul teid kurvastada, sest igasugused võõrapärased nipsasjad on pelgalt vahendid. Sarnaseid vahendeid on teie kodude riiulid ja kapid täis.
Mida küsitakse Feng Shui spetsialistilt — eelkõige armastust ja raha. Ühel mu kliendil oli hädaolukord, sest armastus oli otsakorral ja kaubanduses ei olnud mandariiniparte parajasti müügil. Tõesti!? Kas te tõepoolest arvate, et pannes metallraha rahatsooni, koputab raha homme sinu kodu uksele. Feng Shui on rohkem kui mäng detailidega – see on elufilosoofia, mis kasvab ja areneb koos meiega läbides meie pika elutee kõik valdkonnad. Sellest filosoofiast on välja kasvanud bagua 8 tsooni teooria, mida erinevad koolkonnad väikeste mööndustega ka kirjeldavad. Iidne tarkus õpetab: me ei saa midagi, ega kedagi muuta kui me ei muuda kõigepealt iseennast. „Õppimise” ehk enesearendamise tulemusena aktiviseeruvad me elutee bagua tsoonid. Meie teele satub uusi, huvitavaid kohtumisi ja võib olla just sulle määratud inimene. Mandariinipartide asetamine abielu ja suhte tsooni on ilus mäng, mis toob kodu ilu paremini esile ja näitab, et Sa suhtled oma koduga. Loomulikult võivad mandariiniparte asendada ka kaks eestimaist punasekõhulist leevikest.
Parim aktiviseerija ja Feng Shui abivahend on värske lõikelill. Täitke oma vaas värskete lilledega. Vahetage vett ja esimese närtsimisilmingu puhul vahetage lilled uute vastu välja. Feng Shui abivahendiks on ka pilt seinal, esinduslik trepp, vaskne küünlajalg või hoopis koos lastega meisterdatud aknavitraa?. Ka värv võib mõjuda ravivahendina. Ühtlasesse halli tuppa toob kindlasti erksust ja energiat juurde punane padi voodil. Seevastu konisid täis tuhatoos, ripnevad kapiuksed või mõrane pildiraam pigem vähendavad kodu head energiat.
Feng Shui õpetab suhtuma oma kodusse kui elavasse hinge. Nii nagu truu koer, kes ootab õhtul pererahva saabumist, nii ootab ka kodu oma hingesugulasi. Kui me hakkame midagi muutma oma kodus, muutume ka meie ja vastupidi.
Head avastamisrõõmu oma kodus teile kõigile.

Keha teab kuidas parem
Abielupaaril on mure – abikaasa trügib. Hommikuks kõigub mees voodi serval ja abikaasa magab südamerahuga tema kohal. Kuna selline arusaamatust ja ainult selles toas vallanduv viga tundus parandamatu, magati igaks juhuks eestoas. Pärast geobioloogilist mõõtmist selgus, et üle naise padja jooksis veesoone poolt tekitatud väli. Unehäireid ei olnud, kusagilt ei valutanud, kuid keha liikus halvalt kohalt ära. Pärast veesoone "parandamist" on uni magamistoas väga hea. Kõige tuntavam ja ka arusaadavam on muutus, mida võimaldab geobioloogilise kõrvalekalde parandamine. Lõpuks ometi saab magada, enesetunne paraneb ja jõud ei kao kehast nii nagu varem.

Esikunipp
Kui ema õhtul väsitavast tööpäevast koju jõuab, ootab teda ees suur kingahunnik. Huvitav, kas elab siin kurdistunud sajajalgne, sest igaõhtune rääkimine teemal üleriided ja kingad ei jõua kõrvadeni. Loomulikult on väsitav igal õhtul sarnast pilti näha, vihastada ja energiat seeläbi ära anda. Kuid ema leidis hea nipi. Kümme minutit enne koju jõudmist helistab ta lastele ja teatab, et on kohe päral. Tõepoolest nüüd esikusse astudes on ruum puhas. Mõned õhtud veel helistamist ja siis polnud seda enam vaja. Rahul nii ema kui chi energia.

Hei, kus omanik on
Tavaliselt kujundab lapse toa ema. Seega tuleb lapse tuba seda nägu, nagu ema seda soovib ja näeb. Tihtipeale aga ema ja lapse tunne ei ühti. Lapsetuba vajab aeg-ajalt uuendamist, sest omanik kasvab kiiresti ja tema soovid ning arusaamad muutuvad veelgi kiiremini. Ema on mures – laps ei püsi oma toas. Miks? Tuba on korralik, puhas, voodi on hästi paigutatud, kappidel on raamatud sirges rivis, kuid ruumist on midagi puudu – see on omanik. 15. aastane metallic-poisil on raske end sobitada 30-ndate aastate lillevahtu. Sellises ruumis ei saa vähemalt too noormees end mugavalt tunda. Lapse tuba peab olema omaniku nägu. Kõik see, mis teda huvitab, mille eest on teda kiidetud või lausa autasusid antud, tuleb esile tuua … ja arglikult küsib noormees: „kas ma võin nüüd oma diplomid seinal.

Vannituba pani õppima
Ootamatult tekkis soov õppima minna ja mitte ainult mul, vaid ka abikaasal. Allusin oma sisemisele soovile ja läksin võõrkeelte kursusele, mees aga võttis veelgi raskema koolitee ette. Alles mõni kuu hiljem taipasin, mis andis meile sellise tõukejõu. Vannituba asub meie kodus õppimise ja eneseharimise tsoonis. Feng Shui õpetab, mida rohkem energiat liigutada, seda paremaks ruum ja ka antud tsoon, kus see ruum asub, muutub. Suvel läbi viidud vannitoa remont aktiviseeris aga kodu (meie) õppimise ja eneseharimise tsooni.
Ruumi energeetiline puhastamine
Tuulel, veel ja tulel on meie kodu jaoks aastasadu oluline tähendus olnud. Koristamise käigus pane kodu keskossa (tai chi – harmoonia tasakaalupunkt) küünal põlema. Võimalus korral pane feng shui bagua muusika mängima. Kui on rohkem aega, siis istu keskuses ja lase muusika endast läbi. Igal tsoonil on oma muusika ja kui tsooni muusika mängib, siis mõtle selle tsooni peale.
Meie kodu on meie jaoks seda parem, mida rohkem me temaga tegeleme. „Staatilises“ kodus on „seisev ehk surnud“ energia. Sellepärast tuleb kodu alati aktiivsena hoida.

Autor: Siret Seeder


ESTA UKSED, Sõpruse pst.225, Tallinn,Tel: 6340035 ,555 777 67  info@metalluksed.ee  Reg.nr.11311536  KMKR. EE101107954

kodulehe valmistamine